Antena naziemna – o czym pamiętać przy jej zakupie

Jeśli chcesz kupić antenę naziemną, koniecznie sprawdź telmor.pl

W zdecydowanej większości domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak odbiornik nie stał się nieprzydatnym urządzeniem, trzeba zainwestować także w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest dziś wyjątkowo duży. W sklepach znaleźć można pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim łatwością montażu. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni przyrządy niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które dzisiaj oferują nam producenci, charakteryzują się również niezwykłą odpornością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. W związku z tym umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej kupnie?

Wielka oferta anten tego typu sprawiła, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zastosować. Trzeba pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na szereg uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników można bez żadnego problemu znaleźć w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]