akcesoria motocyklowe kraków

Akcesoria motocyklowe – funkcjonalne i poprawiające wygląd jednośladu

Przemieszczanie się jednośladem to radość sama w sobie. Istnieją metody na to, aby jazda na na motorze dawała o wiele więcej zabawy, a w tym samym czasie była zdecydowanie bardziej komfortowa i bezpieczna. Sprawią to pewne akcesoria, w które każdy motocyklista powinien wyposażyć swoją maszynę. Asortyment takich akcesoriów motocyklowych jest spory i obejmuje produkty, w których kluczowa jest ergonomiczność, jak i dodatki, które poprawią wygląd motocykla. Wybraliśmy kilka najciekawszych i niezwykle przydatnych.

Akcesoria motocyklowe. Co osłoni przed silnym strumieniem powietrza?

Im szybciej mkniemy, tym większy oraz mocniejszy nurt powietrza kieruje się w stronę twarzy kierowcy. Łączy się to licznymi niedogodnościami. Mocny wiatr przyczynia się do intensywnego odczuwania zimna. Rozpędzone powietrze zwiększa też poziom hałasu otaczający motocyklistę oraz powoduje, że na szybie kasku roztrzaskują się insekty, co zauważalnie zmniejsza widoczność. Tym problemom można jednakże zapobiec instalując owiewkę, która przekieruje nurt powietrza w górę.

Inny popularny sprzęt motocyklowy

Uchwyt dla pasażera

Motocykliści chętnie oferujący innym podwózkę powinni zatroszczyć się o ich komfort oraz bezpieczeństwo. W takim wypadku niezbędny będzie specjalny uchwyt dla pasażera zapewniający mu lepszą równowagę niż tylne rączki.

Tank pady i crash pady

Podróż motocyklem niestety nieodłącznie związana jest z groźbą upadku. Spokojny oraz ostrożny styl jazdy w znacznym stopniu zmniejsza to niebezpieczeństwo, jednakże go kompletnie nie usuwa. Oprócz zabezpieczenia samego motocyklisty, należy zadbać również o ochronę pojazdu. Tutaj pomogą crash pady i tank pady, czyli niewielkie moduły, które można mocować na różnych częściach motocykla (m.in. do ramy bądź na zbiorniku paliwa). Pochłaniają one większą część energii w czasie upadku, a przy tym chronią lakier przed ewentualnym zarysowaniem.

Nasze dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]