Marzysz o wyjeździe na skitury? Sprawdź, co warto zwiedzić!

Tu odnajdziesz aktualną ofertę skitur.

Gros turystów wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam na ogół wyłącznie po to, żeby oddać się szaleństwu na nartach bądź na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Skitury – terenowa jazda na nartach

Od kilku lat turystyka na nartach przeżywa swoisty boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwykłym relaksem w góralskiej chacie i sporadycznym zjazdem z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają zaznawać ich piękna podczas dość trudnych, lecz dających mnóstwo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże przeznaczona wyłącznie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy poznali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak używać czekanu oraz raków. Czemu? Przemieszczanie się z dala od przygotowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych butów oraz nart.

Gdzie jeździ się na skitury?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów skitur są bezspornie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę także średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni jedynie do skitur organizowanych w granicach Europy – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są idealne warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury największą atrakcją jest sposobność zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4 tyś. m n.p.m. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa będzie dopasowana do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym obszarze doradztwa organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]