Zakładanie trawników – o czym nie zapominać?

Założenie trawnika na działce nie przysporzy nikomu poważniejszych problemów – także, jeżeli nasze ogrodnicze kwalifikacje nie są zbyt duże. Problemy na pewno pojawią się jednak, jeśli niezbędne będzie zakładanie trawników o sporej powierzchni lub położonych w reprezentacyjnych miejscach – na przykład w okolicy przedszkoli, w centrach miejscowości lub przed urzędowymi budynkami. Takie trawniki muszą wszak doskonale się prezentować i poradzić sobie z nawet naprawdę nasiloną eksploatacją. Zakładanie trawników warto więc zlecić specjalistom i zyskać gwarancję, że rezultaty będą satysfakcjonujące. O czym jednak musimy wiedzieć przy poszukiwaniach firmy oferującej tego typu usługi?

Zakładanie trawników – wysiew czy rolka?

Firmy oferujące zakładanie trawników stosują różne typy traw – z rolki oraz nasion. Oba mają odmienne wady i zalety. Te pierwsze wykorzystywane są przede wszystkim w czasie zakładania trawników o niewielkiej powierzchni. Ich plusy to przede wszystkim nieskomplikowany montaż (także na zboczach) oraz od razu widoczne rezultaty, a także odporność na niskie temperatury oraz wodę. Trawniki z wysiewu będą natomiast dużo tańsze od trawników z rolki (dzięki czemu doskonale sprawdzają się w stosowaniu na dużych powierzchniach) oraz potrzebują mniej pracochłonnej pielęgnacji.

Zakładanie trawników – jak znaleźć firmę?

Jak nietrudno stwierdzić, zakładanie sporych trawników w reprezentacyjnych miejscach wymaga dużej wiedzy oraz użycia specjalistycznych sprzętów (na przykład koparek czy agregatorów) i surowców. Dlatego zanim postawimy na ofertę konkretnej ekipy, dobrze rozważmy wszystkie plusy i minusy. Koniecznie dowiedzmy się, jakim sprzętem posługują się jej specjaliści oraz czy mają odpowiednie kwalifikacje. Trafionym rozwiązaniem będzie również znalezienie opinii dotyczących ekipy w internecie – być może ustrzeżemy się w ten sposób niemiłych pomyłek.