Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

Jeszcze nigdy nie spotkałeś tak korzystnej oferty kursu digital paintingu!

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci starają się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już wystarczająca, aby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, bowiem te sektory rozrywki do kreowania postaci i świata przedstawionego wykorzystują w głównej mierze profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość ogromna grupa młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca sięga po popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Popularne narzędzia do malarstwa cyfrowego

Jest mnóstwo programów używanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który mimo iż powstał jako software do retuszu fotografii, w mgnieniu oka stał się ulubionym oprogramowanie game devów oraz ilustratorów. W rezultacie sukcesu Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak m.in. Corel Painter, Krita czy GIMP, w których dzięki zastosowaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami olejnymi, akwarelami bądź temperą. Digital painting zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nieudanych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Malarstwo cyfrowe – nauka z udziałem instruktora

Właściwie lekcje malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednakże aby właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać istotne metody wykorzystania pędzli oraz zaawansowane funkcje oprogramowania, rekomendujemy wziąć udział w kursie prowadzonym przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one tylko podstaw działania oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z twórcą szkolenia.

Nasze dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]