Jesteś miłośnikiem gór? Najwyższy czas wziąć udział w kursie górskim

Potrzebujesz więcej informacji o pełnej ofercie zimowego kursu turystyki wysokogórskiej? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są niesamowite, ale także niebezpieczne. Właściwie co parę tygodni, a najczęściej w okresie, gdy urlopowicze tłumnie przyjeżdżają do atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w sąsiedztwie znanych szczytów, w mediach informują o nowych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez należytego wyposażenia wybrali się na wycieczkę trasą powyżej ich umiejętności. Zatem tym, którzy kochają góry wysokie i pragną przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich, polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Co można przyswoić na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszym sposobem, aby nabyć istotną wiedzę jest odbycie wszechstronnego kursu pod okiem profesjonalistów z każdej z głównych sfer łączących się ze wspinaczką górską, a więc przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Z ich wsparciem uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, używania czekanu, poznają reguły autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które okazują się niezbędne w czasie przeróżnych niespodziewanych sytuacji. Kurs omawia również zasady właściwego postępowania w trakcie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma ogromne doświadczenie jako organizator wypraw w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w niedużych grupach, które z reguły nie przekraczają 5-6 osób. Skutkiem tego przyswajanie nowej wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność ofiarować każdemu z uczestników kursu wystarczająco czasu i uwagi, by mogli oni sprawnie opanować najważniejszą wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się po górach.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]