kurs akwareli

Chcesz nauczyć się malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Malowanie akwarelami jest jedną z twórczych form wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym znakomitym, aby czerpać z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu ludzi jest to wszak zaledwie pasja lub forma relaksu po trudnym dniu w pracy i nie oczekują oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Jednakże jeżeli chcesz malować coraz lepiej, radzimy zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Nie tak prosto kontrolować farby akwarelowe – zdecyduj się na naukę malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Rezultat końcowy zdaje się bardzo niepozorny i bezproblemowy do osiągnięcia, jednak wpływ ma na niego sporo czynników, o których twórca-amator nie ma zwykle pojęcia. Dużą rolę w samym toku malowania ma również zbieg okoliczności – akwarele to medium, nad którym trudno jest zapanować i nawet artyści od lat biegli w tej technice wcale nie mogą być przekonani o tym, iż obraz zawsze będzie dokładnie taka, jak chcieli. Kurs akwareli to kapitalne miejsce, aby zacząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa oraz przyswoić sobie przydatne podstawowe informacje konieczne do odkrycia w sobie pasji do farb akwarelowych. Wszyscy są tu ciepło widziani, bez względu na to, czy mają już jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwszy kontakt z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu w trakcie pierwszych zajęć szczegółowo objaśniają cechy akwareli, rozległe spektrum technik ich stosowania, jak również typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na ostateczny efekt pracy.

Nauka malowania akwarelami – plusy pracy w zespole hobbystów

W dobie powszechności internetu nie ma problemu, by wyszperać i obejrzeć filmy instruktażowe, które pokazują jak malować farbami akwarelowymi. Niemniej jednak raczej nie będzie to równoznaczne z udziałem w kursie akwareli pod okiem biegłego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W owocnej szkoleniu z technik artystycznych niezastąpione są wytyczne, które kursanci słyszą od instruktorów w trakcie tworzenia prac. Takie korekty pomagają sprawniej zdobyć warsztat, a kursant nie musi głowić się nad tym, jaki jego błąd przyczynił się do tego, iż dany efekt nie dał rezultatów jakie powinien. Dodatkowo lekcje z grupą innych ludzi o analogicznych pasjach formuje życzliwą aurę wsparcia, które jest niezwykle ważne w inspirowaniu do nieprzerwanego rozwoju artystycznego. Partycypacja w konstruktywnej analizie dzieł pozostałych kursantów, pomaga z kolei we poprawnej ocenie osobistych prac już ukończeniu kursu.

Nasze dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]