Składanie książek

Skład książek - usługa na miarę waszych potrzeb.

Kiedyś odpowiadał za to zecer, dziś jest przeprowadzany w środowisku cyfrowym. Skład książek nie jest już zadaniem tak długotrwałym, ale nadal potrzeba do tego ogromnej precyzji, wiedzy dotyczącej rozmaitych zasad, a także szerokich umiejętności. Na czym konkretnie polega? Jakim osobom powierzyć takie zlecenia?

Programy do składu książek

Na rynku znajdziemy mnóstwo programów umożliwiających profesjonalny skład książek oraz broszur. Szczególną popularnością szczyci się z pewnością Adobe InDesign, z którego korzysta większość specjalistów z branży. Trochę rzadziej stosowany jest natomiast QuarkXPress. Wspomniane programy to oprogramowanie komercyjne, jednak stworzona została też bezpłatna alternatywa – Scribus.

Jaki powinien być skład książek?

Skład książek musi uczynić tekst możliwie najbardziej czytelnym – źle złożony materiał prędko zmęczy odbiorcę, z uwagi na co ten nie zapozna się z nim do końca. Istotne są również aspekty wizualne – książka musi dobrze wyglądać. Bardzo ważne jest poza tym to, jak tekst sąsiaduje z pozostałą zawartością stronicy – obrazami oraz dekoracjami.

Zainteresowanie składem książek

Na tego typu usługi decydują się zwykle wydawcy gazet oraz pozostałych publikacji – zwłaszcza, jeśli są to nieduże oficyny i nie posiadają własnych specjalistów. Znaczenie składu książek rośnie także ze względu na zainteresowanie samodzielną publikacją.

Skład książek – jak zlecać?

Najlepszym wyjściem będzie powierzenie tego agencji marketingowej – tego typu przedsiębiorstwa korzystają ze odpowiednich programów, przez co zyskamy pewność, że końcowy efekt w stu procentach nas zadowoli.

Nasze dane:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]