Stacja czołowa – jak to działa

Znajdź stację czołową

Stacja czołowa to system, który umożliwia przekazywanie sygnału telewizji kablowej. To kluczowy punkt, który skupia specjalistyczne urządzenia służące do poprawnej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe urządzenia tworzą razem sprawnie funkcjonującą całość. Zobaczmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach zazwyczaj jest stosowana.

Stacja czołowa – poprawna transmisja dźwięku i obrazu

Stacja czołowa wykorzystywana jest w mechanizmach zbiorowego odbioru sygnału – np. w ośrodkach wypoczynkowych, hostelach, szpitalach a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Rozprowadza ona informacje do końcowych odbiorców. Jednym z kluczowych elementów wchodzących w skład stacji czołowej jest specjalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Dedykowane oprogramowanie ułatwia jej precyzyjną konfigurację. W skład szafki wchodzą różne moduły – np. DTV RR4 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – odrębne sloty USB

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – przetwarzania sygnałów DVB-S/S2 lub MPEG2. Odbiór analogowy jest gorszy niż cyfrowy – zdarzają się awarie w przesyle dźwięku i obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą większe koszty. Większość komponentów składających się na stację czołową posiada także osobne porty USB, które pozwalają na wprowadzenie własnego contentu. Części można dowolnie łączyć, tworząc kompleksowy system antenowy.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]