Obraz w Twoim telewizorze nie jest idealny? Postaw na wzmacniasz DVB-T

Dowiedz się, gdzie zamówić wzmacniacz DVB T, wejdź na telmor.pl.

Oglądanie telewizji stało się dzisiaj codzienną czynnością. Spoglądamy w telewizor przy piciu porannej herbaty oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w TV lubią nasze pociechy, młodzież, osoby w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał jest tak nikły, że odbiór ulubionego kanału jest zwyczajnie niemożliwy. Najlepszym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T okaże się potrzebny?

Należy wiedzieć, że jakość sygnału bywa tym niższa, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym złączu, co oznacza, że korzystnym wyjściem okazuje się być ograniczenie ilości gniazd antenowych, a także unikanie sztukowania kabli. Wykorzystanie wzmacniacza sprawia, że sygnał jest silniejszy, a tym samym odbieramy dużo wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz za anteną lub tuż przed telewizorem. Miejsce ich rozmieszczenia uzależnione jest od tego, jak skonstruowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w przypadku odbiornika telewizyjnego, ale także radioodbiornika.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są aktualnie produkowane?

Wyróżnia się kilka rodzajów urządzeń tego rodzaju. Na ten moment stosować można wzmacniacze pasmowe, budynkowe, masztowe oraz kanałowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Umieszcza się go wyjątkowo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny typ wzmacniacza – podbija on sygnał wyłącznie wskazanych kanałów, ale jednocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy montować można wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To używanie właśnie jego zaleca się w domach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a następnie stroi na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]