O czym pamiętać przy wyborze kabli RTV?

Sprawdź, gdzie kupić kable RTV

Bez odpowiednich sieci nie sposób odbierać sygnału TV oraz internetowego. Jak łatwo stwierdzić, najważniejszymi ich częściami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe będzie transmitowanie danych do kolejnych hubów oraz gniazd. Ze względu na fakt, jak są one istotne, ekipy zakładające instalacje z dużą uwagą dobierają używane przez siebie kable. Ich dobór potrafi stać się powodem poważnych problemów – wszak zależnie od sytuacji musimy użyć odmiennych przewodów. Ważna okazuje się też ich solidność, gdyż sieci powinny posłużyć przez co najmniej dekadę eksploatacji. Jak zatem kupować kable RTV? Jakie ich rodzaje wyróżniamy?

Typy kabli RTV

Najchętniej stosowanym rodzajem kabli RTV są kable światłowodowe – dzięki nim dostarcza się impulsy internetowe, telewizyjne czy połączeń głosowych. Jak łatwo się domyślić, kable światłowodowe jako oś transmisji informacji stosują światło, które wędruje po odpowiednio przystosowanym do tego włóknie szklanym. Poza tym wykorzystywane są też przewody koncentryczne, których używa się przede wszystkim do przesyłu impulsów o niewielkiej częstotliwości. Takie kable stosowane są najczęściej do transmisji danych bezpośrednio do abonentów.

Jak dobrać kable RTV?

Jak przed momentem wspomnieliśmy, dobór kabli RTV nie będzie łatwy. Z tego powodu firmy zakładające takie sieci najczęściej decydują się na umowę ze sprawdzonymi dostawcami. Kupując kable RTV od dobrego sklepu otrzymujemy gwarancję, że składająca się z nich sieć będzie w każdym przypadku solidna. Warto postawić na tego dostawcę, który sam produkuje sprzedawane przez siebie kable RTV. Istotne jest również to, czy firma dostarczająca kable RTV udziela możliwości reklamacji i zapewnia porady w razie problemów – wszak to producent powinien najlepiej znać swój produkt i niezależnie od warunków zaproponować rozwiązanie, które ułatwi zamontowanie wydajnej instalacji.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]