kabel koncentryczny

Kabel koncentryczny niezbędny do odbioru telewizji

W dużej liczbie mieszkań znajduje się odbiornik telewizyjny. Większość z nas lubi od czasu do czasu obejrzeć porywający dokument bądź dobrej jakości serwis o charakterze informacyjnym. By jednak odbiór programów był możliwy, niezbędne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które dzisiaj znaleźć można bez żadnych problemów w sklepach , które oferują elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach znajdują się dzisiaj bardzo różne kable koncentryczne, wyróżniające się nieco odmiennymi parametrami. Najbardziej podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne wewnętrzne i zewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości musi spojrzeć na jego istotne parametry. Znaczące są dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę wysokim poziomie. Najlepszym wyborem są kable wykonane w technologii Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, iż przewód wyróżnia się klasą „A” ekranowania i ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą znacząco obniżać ostrość odbioru. Kable koncentryczne przodujących firm doskonale sprawdzają się w rozbudowie, ale też podczas modernizacji sieci teletechnicznych tak małych, jak i dużych operatorów. Większość kabli koncentrycznych zgodna jest z ostrymi wytycznymi produkcji. Dzięki temu wahania parametrów w ich przypadku są bardzo małe lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiałów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to najczęściej fuzja elementów bardzo różnych. Najczęściej rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał odznaczający się doskonałą trwałością, który nie zatraca swoich właściwości nawet po długim czasie użytkowania. Jeśli idzie o kable , które przeznaczone są do montowania na zewnątrz domów, do wyprodukowania płaszcza wykorzystywane są materiały odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]