Jak powinna być zbudowana skrzynka telekomunikacyjna

Więcej o skrzynce teletechnicznej na www.telmor.pl

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdej nieruchomości – określa to polskie prawo. W sprzedaży wyróżniamy wiele ich typów, których profil musi być dostosowany do rozmaitych warunków. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – jakie wyróżniamy rodzaje?

Skrzynka telekomunikacyjna musi być zbudowana z solidnego metalu i jednocześnie umożliwiać docieranie sygnałów Wi-Fi. U dystrybutorów znajdziemy dwa podstawowe modele skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna przeznaczona do używania na zewnątrz nieruchomości, która musi wytrzymać ingerencje osób niepowołanych oraz ekstremalne warunki. Inna ważna grupa to skrzynka usytuowana wewnątrz nieruchomości, w której mieszczą się kluczowe przewody – takie jak kable koncentryczne oraz główne przyłącza urządzeń – routery, wejścia optyczne. Poszczególne urządzenia można zainstalować na paski rzepowe lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – uniwersalne zamki

Istotnym czynnikiem jest też ochrona przed dostępem osób trzecich do środka szafki. Specjalne zasuwy doskonale spełniają swoją rolę. To istotne również w mieszkaniu, w którym przebywają osoby małoletnie. Nie zapominajmy także o uporządkowaniu kabli – do tego celu montuje się specjalne komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele rodzajów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu szybko dostosujemy je do naszych potrzeb.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]