Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Unikatowa oferta wypraw górskich

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, wspaniałe widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nic więc dziwnego, że trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych tras powoduje, iż każdy – także absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może natomiast sprawiać sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane trudności mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach należy skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem doświadczonego przewodnika, nie świadczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Silnym zainteresowaniem wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, jednakże z uwagi na wysoki poziom trudności i spore koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują też wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]