Wyprawy górskie i ich wielka popularność

Poszukujesz korzystnej oferty wypraw? Doskonale trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Mnóstwo osób spędza swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak przestaje być to wystarczające. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem są wycieczki w coraz wyższe partie gór. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty leżące w oddalonych od Polski miejscach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy górskie – o czym nie zapominać, szykując się do wyprawy?

Aktualnie przed amatorami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy nasze krajowe oraz słowackie Tatry, ale także najwyższe szczyty Meksyku, Afryki czy Azji. Z całą pewnością wielkim ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Rzecz jasna pomoc agencji dużo upraszcza, ale jej instruktorzy nie zdobędą szczytów za nas. Niezbędna jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam znieść trwającą wiele godzin wędrówkę z bardzo ciężkim, mającym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z dostosowaną do warunków górskich odzieżą oraz specjalistycznym sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawia się uczestnikom?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału w wyprawie wysokogórskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w zbliżonych do tego rodzaju ekspedycjach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu czy poruszania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to warunki, które trzeba bezwzględnie spełnić. Nie wolno zapomnieć również, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Znaczenie ma więc doświadczenie pracy w grupie. W czasie wyprawy górskiej niezbędne jest stu procentowe podporządkowanie się decyzjom podejmowanym przez prowadzącego grupę.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]