Wyprawa na górę Kilimandżaro dla miłośników niecodziennych wrażeń

Kilimandżaro wyprawa. Więcej informacji na www.exploruj.pl.

Wspinaczka na wierzchołki gór to fantazja licznych podróżników, którzy lubią ekstremalne eskapady. Niecodziennych doznań niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Globtroterów zachęcają zwłaszcza znikające już lodowce, malownicze widoki, jak również możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Shira oraz Uhuru – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymaga solidnej preparacji – z uwagi na znaczną wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest dla turystów znacznym wyzwaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą dysponować znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dziennie.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się też zakupić medykamenty zmniejszające zagrożenie zachorowania na malarię. Przed atakiem choroby uchroni również należyta profilaktyka – używanie środków odstraszających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, aby zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]