Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Zobacz Dolomity trekking na https://bit.ly/367fnia.

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu na pewno znają na pamięć większość szlaków trekkingowych w naszym kraju położonych w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Naturalnie budzą one zachwyt, aczkolwiek osoby, które często uprawiają ten rodzaj sportu z czasem chcą zasmakować podekscytowania płynących z wycieczek po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w Polsce, jeżeli można zachwycać się fenomenalnym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Cechy alpejskich Dolomitów

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się sporą liczbą turni, poszarpanych grani i baszt skalnych, które w czasie dnia pod wpływem padającego na nie blasku słońca zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najpiękniejszych pasm górskich starego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nie dziwi więc, że w 2009 roku dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występuje wiele urwisk, nadzwyczaj strome stoki i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich również mnóstwo łatwych tras, z którymi dadzą sobie radę turyści uprawiający trekking.

Trekking we włoskich Dolomitach dla początkujących i zaawansowanych turystów

Niedoświadczonych miłośników trekkingu niewątpliwie zachwyci wyprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, to znaczy po szlakach turystycznych, które zostały zaopatrzone w liny zabezpieczające. Plan wypraw tego typu jest tak skonstruowany, by członkowie grupy mieli czas na naukę podstaw asekuracji, jak również metod poruszania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po graniach Brenty, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo wyczerpująca, jednak jej uczestnicy z pewnością jej nie zapomną o niej do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić także w interesujący sposób zimowe miesiące, chodząc po mało stromych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami Tofanów i szczytami grupy Dolomiti di Sesto.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]