Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Więcej informacji o trekkingi Himalaje uzyskasz tu

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to sporo elementów – głównie fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba nadmienić też o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się areną rywalizacji uznanych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także wśród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Kłopoty powoduje również sama organizacja wyjazdu – rezerwacja biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Lhotse lub Shishapangmy

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum bądź Himalaje prawie nigdy nie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Manaslu, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]