Najładniejsze trasy rowerowe Małopolski

Tu poznasz więcej szczegółów o najlepszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Małopolska ma możliwość poszczycić się znaczącą rozpiętością geograficzną naturalną oraz ładnymi widokami. Obszerne wrażenie robią w głównej mierze góry, których w Małopolsce nie brakuje – jakkolwiek nie tylko. Dużo z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – trasy rowerowe / Małopolska – najładniejsze trasy rowerowe / Trasy oraz szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są wybitnie zróżnicowane. Odnajdziemy tutaj zarówno takie szlaki rowerowe, jakie są skomplikowane technicznie, jak i trasy korzystne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej jest VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są niesłychanie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę oraz podziwianie widoków.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie wspomnieć o trasie VeloDunajec, jaką co poniektórzy nazywają wyraźnie wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy wiele atrakcji, pomiędzy innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, ale prawdopodobnie największą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze widoki są wiekopomne!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym najbardziej znanych oraz najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego zaletą – prócz ślicznych widoków (i to obojętnie od pory roku) – jest świetna powierzchnia oraz mnogość atrakcji i bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec napomknijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bowiem swój rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków i piękna przyroda, ale też przewyższenia i trudności techniczne na trasie.