Aktywny wypoczynek w górach – trekkingi

Trekkingi Himalaje. Więcej informacji na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wędrówki po wysokich szczytach utożsamiamy zwłaszcza z naprawdę wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne okazują się zwykle tego typu kwalifikacje – w wielu górach wytyczono bowiem trasy, z którymi poradzi sobie dowolny miłośnik gór – jeżeli oczywiście posiada odpowiednie sprzęty, tj. kijki gwarantujące stabilność na stromych szlakach oraz buty z właściwą podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna okaże się też obecność doświadczonego instruktora, który pokaże, jak używać dodatkowego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on potrzebny? W jakich miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co będzie potrzebne?

Trekkingi bywają niekiedy prowadzone w bardzo trudnym obszarze, a to sprawia, iż potrzebne stają się narzędzia umożliwiające pokonanie szlaku. Najważniejszymi z nich są z całą pewnością raki, bo gwarantują stabilizację również na oblodzonych szlakach – a na wielu górach uświadczyć je można także podczas skwarów. Na wysokich podejściach pomocny będzie również czekan. Do obsługi obu akcesoriów potrzebne są odpowiednie umiejętności – dlatego nieobyci klienci na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, który pokaże im, jak bezpiecznie pokonać trasę.

Najpopularniejsze trasy na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej ciekawych miejsc na świecie, a te zwykle okazują się niedostępne dla większości turystów. Najchętniej prowadzone są w wysokich pasmach – krajowi górołazy często wybierają słowackie Tatry, a także w Alpy czy na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem w świecie miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i góry Peru. Turyści, którzy mają już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mogą zaś wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład w okolicach Annapurny oraz Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]