Pomoc frankowiczom – reprezentacja kancelarii w sprawach umów kredytowych

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn specjalizuje się w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowegooferującymi kredyty we frankachszwajcarskich lub polisolokaty. Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również spłaconych i wypowiedzianych. Oprócz tego są to również postępowania o zwrot gotówki, zmniejszenia salda zadłużenia czy unieważnienie umów.

Pomoc frankowiczom – jaką wybrać kancelarię?

Warto zdecydować się przede wszystkim na kancelarię, która prowadziła już sprawy posiadaczy kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom i prowadziła sprawy z bankami, m.in. z mBank, Raiffeisen Bank Polska, Getin Noble Bank oraz Bank Millennium. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe podczas wyboru kancelarii specjalizującej się w kredytach frankowych? Ważne, żeby pierwszym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek innych działań – była skrupulatna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przejrzenia wymagają też inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytorycznym wsparciem i wiedzą, jak również pomocą w przygotowywaniu różnego typu dokumentów: reklamacji, pozwu, zawezwania do próby ugodowej i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyty frankowe

Dobrze przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach szwajcarskich i pragnie go np. przewalutować, powinna poszukać profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie za nieobowiązujące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.