Odzyskaj płynność finansową – kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Rozważne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez instytucje pozabankowe, jak i banki) nie jest niebezpieczne. Zagrożenie dla naszej płynności finansowej i problemy z ich spłatą mogą jednak pojawić się, jeśli z pożyczek i kredytów korzystamy w sposób nierozważny, zaciągając wiele zobowiązań jednocześnie. W takich przypadkach nie musimy być jednak skazani na popadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy skorzystać z rozwiązań przygotowanych z myślą o ludziach takich jak my. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych – na czym polega?

Jak wielu z nas na pewno wie, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszelkie dotychczasowe długi klienta, który dzięki temu zamiast płacić kilka odrębnych rat, spłaca jedną, z reguły dużo niższą niż łączna wartość poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc opcją nie tylko wygodniejszą (nie muszą oni pamiętać o wykonaniu kilku różnych przelewów), ale też bardziej opłacalną niż indywidualna spłata wszystkich zobowiązań. Są one udzielane zarówno przez banki, jak i przez firmy pożyczkowe, ale należy mieć na uwadze, że firmy pożyczkowe konsolidują niemal wyłącznie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najkorzystniejsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej są łatwo dostępne. Wbrew pozorom dla klientów może oznaczać to spore trudności, związane z wyborem najkorzystniejszego wariantu. By tego uniknąć, warto skorzystać z pomocy rzetelnego doradcy finansowego. Dzięki znajomości branży znajdzie on oferty instytucji, które udzielą finansowania osobom takim jak my, a w razie konieczności zaproponuje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.