Mass collect i korzyści jakie przynosi

Na flobo.io znajdziesz odpowiedź na pytanie czym jest mass collect.

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację wpłat. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza życie dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie taka usługa będzie pomocna?

Działanie usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc dość proste. Polega na przypisaniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego identyfikatorem. Takie działanie jest użyteczne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest ogromna ilość klientów, czyli na przykład na uczelniach wyższych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne czy wszystkich działalnościach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty przesyłane w systemie mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do dokonania wpłaty (tradycyjny przelew, przelew pocztowy lub przelew z karty). Zastosowanie mass collect wiąże się też z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów niż podczas księgowania przez pracownika, a przy tym eliminacją prawdopodobnych omyłek, jakie mogą mieć miejsce w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla firm obsługujących mniej niż sto faktur

Choć usługa mass collect nie jest aktualnie proponowana we wszystkich bankach (mają ją między innymi Bank Pekao i BNP Paribas) wypada rozważyć jej wdrożenie w firmie, także takiej, która każdego miesiąca obsługuje około stu faktur. Stosowanie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a tym samym bieżące kontrolowanie wpływających należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie skutkuje wzrostem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]