Kto dostanie kredyt na działalność gospodarczą?

Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo, z pewnością doświadczyłeś trudniejszych chwil pod kątem finansowym. Klienci, którzy zwlekają z opłaceniem należności lub nieprzewidziane wydatki na rozwój firmy – problemów może być wiele. Remedium może kredyt na działalność gospodarczą.

Typy kredytów dla firm

Istnieje wiele sposobów na wsparcie rozwoju firmy. Kredyt inwestycyjny dla firm pozwoli realizować ich potrzebę rozwoju, a kredyt gotówkowy dla firm będzie zbawiennym zastrzykiem finansowym w gorszym okresie działalności. Przy wyborze właściwego kredytu należy kierować się dopasowaniem oferty do naszego modelu biznesowego. Na przykład jeżeli rozliczamy się z Urzędem Skarbowym na podstawie KPiR lub ryczałtu, powinniśmy znaleźć taką ofertę, która wyraża zgodę na powyższą metodę rozliczenia.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń o dochodach

Wielu właścicieli firm otrzymało kredyt dla firm bez zaświadczeń z US i ZUS, a nawet bez wykazania dochodu i obrotu. Aby włączyć się do grona zadowolonych kredytobiorców, należy skonsultować się z rzetelnym doradcą kredytowym znającego wszelkie obecne na rynku oferty i będzie potrafił znaleźć tę najbardziej opłacalną. Pomoże on również w sytuacji, gdy chciałbyś uniknąć sięgnięcia przez bank do rejestrów BIG i KRD.

Kredyt dla firm z krótkim stażem

Jeśli bank odmówił Ci pożyczki z uwagi na krótki staż firmy, nie martw się. Na rynku funkcjonują oferty banków, kierowane do młodych przedsiębiorstw. Niektóre z nich są osiągalne także dla firm, które dopiero co założone! Tutaj jednak znowu konieczna będzie rozmowa z doradcą, który zaproponuje kredytów dla prowadzących działalność gospodarczą już od pierwszego dnia po zarejestrowaniu firmy.