Wygodny i bezpieczny odciągacz kataru dla niemowląt

Katar u małego dziecka zwykle nie jest groźną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tego schorzenia i braku większego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak go bagatelizować. Nieusuwana przez dłuższy czas wydzielina z nosa może podrażnić uszy oraz inne części układu oddechowego, czego rezultatem bywa rozwinięcie się takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By tego uniknąć, należy odciągać katar za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosie naszej pociechy. Jak jednak zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie odessie wydzielinę

Sposobów na usunięcie wydzieliny z noska niemowlaka jest całkiem dużo. Najpopularniejszy z nich to z całą pewnością gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą bywa dla malucha mało komfortowe. Tym należy wyjaśnić sobie popularność innego typu aspiratorów, które są wydajniejsze i wygodniejsze w użyciu niż gruszki. Najprostsze modele działają na wdech rodzica, a bardziej skomplikowane modele to odciągacze zasilane wbudowanym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Czemu warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Przykładem aspiratora do odkurzacza jest Katarek. Opisywany odciągacz wydzieliny jest prosty w obsłudze i bardzo efektywny, co wynika z jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko usuwa wydzielinę, ale też najpierw ją rozrzedza, co pozwala na całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co niweluje objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie dziecka. Można go kupić w 2 wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 55 zł).