Vitberg – otwarcie pierwszej Pracowni Wibroterapii

Co powinno się wiedzieć o marce Vitberg?

W 2018 roku na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Przedsięwzięcie powstało przy partycypacji firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Badania i zajęcia dydaktyczne z aparatami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała z myślą prowadzenia badań naukowych nad wpływem terapii wibracjami na organizm ludzki. Będą się w niej również odbywać zajęcia dydaktyczne dla studentów AWF-u z dziedziny kosmetologii, odnowy psychosomatycznej i fizykoterapii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które wyposażona jest Pracownia Wibroterapii, będą służyć również do regeneracji sportowców. Popularność krakowskiej Pracowni Wibroterapii przyczyniła się do tego, że moduły Vitberg zaczęto testować na AWF-ach w Warszawie i w Gdańsku.

Do jakich badań przyczynią się urządzenia marki Vitberg?

W przyszłości wyniki testów mogą przysłużyć się do modernizacji terapii pacjentów czy optymalizacji treningów sportowców. Niewątpliwie w Pracowni Wibroterapii będą przeprowadzane prace badawcze z dziedziny fizjologii i biochemii. Obserwacji poddane będzie oddziaływanie terapii wibracjami na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Wyniki analiz będą zestawiane z rezultatami laboratoriów z innych stron świata.

Nasze dane:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]