terapia małżeńska w UK, terapia par w UK

Terapia małżeńska – kiedy warto wziąć w niej udział?

Każde małżeństwo może napotkać najróżniejsze problemy. Całe szczęście dzisiaj można się z nimi uporać wyjątkowo skutecznie. Doskonałym rozwiązaniem jest terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę posiadającego niezbędne doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – kiedy może pomóc?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary zmagające się z bardzo różnymi kłopotami. Fachowiec pomaga pokonać trudności mające związek z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, jak również pomoże w razie nałogów, jednak tutaj nierzadko potrzebne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog wspomoże w czasie problemów zdrowotnych partnerów czy członków ich rodzin. Jest przydatny w momencie, gdy między żoną i mężem dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie rozwiązać sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże także przezwyciężyć trudności oraz usprawnić związek. Poprawie ulega komunikacja między mężem i żoną – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć partnerom jakie mają potrzeby oraz oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale również oferowanie czegoś w zamian. Dzięki terapeucie możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn leżących u podłoża partnerskich problemów. Małżeństwo, które przeszło terapię małżeńską posiada wiedzę niezbędną do tego, by efektywnie radzić sobie z kłopotami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła na Wyspy spowodowała, że na chwilę obecną bez trudu można spotkać polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Porozumiewanie się w języku polskim usprawnia terapię oraz podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na pomoc specjalisty. Również na emigracji można zawalczyć o własny związek, który w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna walczyć z rozmaitymi trudnościami. Powinno się pamiętać, że terapia to nie wstyd, a na skutek niej związek może wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasze dane:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339