Pozbądź się okularów i soczewek! Zdecyduj się na korektę wzroku

Kliknij tutaj po więcej szczegółów o korekcji wzroku Kraków.

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się dokuczliwych i często groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg nieinwazyjny i bezpieczny

Do niedawna korekcja wad wzroku sprowadzała się do noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekty umożliwiające leczenie dalekowzroczności, starczowzroczności, krótkowzroczności, jak również szeregu innych schorzeń. Wyjątkowo rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku, która znamionuje się wysoką skutecznością. Laserowa korekcja wad wzroku jest bezpieczna i nieinwazyjna, a pacjent prędko wraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której pracuje biegła załoga medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych metodach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, dopasuje odpowiednią procedurę leczenia i skoryguje wadę wzroku. Specjaliści pracujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowsze urządzenia diagnostyczne, tym samym mogą wykryć nawet najrzadsze choroby oczu.

Czym ponadto zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Innowacyjne metody jego korekcji polegają między innymi na kształtowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto lekarze przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest badaniem niezbędnym w wykrywaniu stanów zapalnych, glaukomy oraz innych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to niezbędne przed zabiegami laserowymi, np. operacją katarakty. Korekcja wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie także z innymi kwestiami, takimi jak usuwaniem kaszaków bądź ciała obcego z oka.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]