Portal wiedzy o zdrowiu – traktuj go jako wskazówkę a nie podręcznik medyczny!

Poznaj więcej artykułu o zdrowiu

W sieci da się niezmiernie łatwo znaleźć informacje o dowolnej dziedzinie życia. Internauci upodobali sobie w szczególności radzenie się Google odnośnie zagadnień zdrowotnych, często wręcz poprzedzając decyzję o wizycie u lekarza długim przeszukiwaniem sieci z nadzieją na własnoręczne odszukanie rozwiązania problemu. Lecz czy to dobry sposób wykorzystywania wiedzy publikowanej na portalach o zdrowiu i urodzie?

Portal o zdrowym stylu życia jako doskonałe źródło dodatkowej wiedzy

W bezmiarze artykułów o zabiegach estetycznych, zdrowiu i odżywianiu dostępnych w sieci jest dużo dobrych treści przygotowanych zarówno przez specjalistów, jak i przez osoby zauroczonych tematyką zdrowia i od lat pracujących w zawodach związanych z medycyną. Lecz korzystanie z porad umieszczanych na stronach o zdrowiu albo urodzie nie powinno (a wręcz nie może!) opierać się na przyjęcie ich za alternatywę dla bezpośredniego kontaktu ze specjalistą. Strona o zdrowym stylu życia, o ile dostarcza wiarygodnych informacji, może jednakowoż być wspaniałym źródłem pomocnej wiedzy, która ułatwi czytelnikowi nawigację po świecie naszej służby zdrowia. Poznanie w sieci skrupulatnego opisu operacji wytłumaczonej niemedycznym językiem pomoże oswoić pacjenta z procedurą zaplanowanego zabiegu i zminimalizować stres przez niego wywołany. Natomiast wpis opisujący symptomy poprzedzające jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej zakomunikować swoje obawy lekarzowi pierwszego kontaktu.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl