Oczyszczanie powietrza w domu – to możliwe!

Mieszkańcy miast stopniowo zdają sobie sprawę z tego, jak ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: pyłki kwiatów, spaliny pojazdów, roztocza, dym tytoniowy czy wirusy i mikroorganizmy. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy biurze?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele alergenów usunie?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują niemalże 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem jest jeszcze skuteczniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy poziom filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM2.5 i PM10. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i ekspresowo usuwa również wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są proste w obsłudze i energooszczędne.