Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

CarePump. Więcej informacji na carepump.pl.

Presoterapia to technika masażu, której rolą jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to zbiór różnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta oraz punktu masażu.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie wykorzystują aparaty do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe ramiona i nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory aparat naciska na kończynę, pobudzając tym samym przepływ limfy. Jest mnóstwo zaleceń do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To w głównej mierze obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako pomoc w likwidacji cellulitu. Presoterapia stała się również ogromnie popularna wśród zawodowych sportowców, głównie jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Mobilne aparaty CarePump do masażu uciskowego w domu

Duże możliwości zastosowania urządzeń do masażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tych aparatów. Obecnie osoby na co dzień korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki mobilnym urządzeniom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest drenaż. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, toteż bez problemu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to między innymi choroba nowotworowa czy miażdżyca, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]