Leczenie dożylne witaminą C – wlewy witaminowe

Wlewy z witaminy C stają się w ostatnim czasie coraz popularniejsze. Wzrastające zainteresowanie tą procedurą wynika w głównej mierze stąd, że kwas askorbinowy jest jednym ze związków niezbędnych do prawidłowego działania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a jednocześnie nie jesteśmy w stanie wytwarzać go samodzielnie. Musimy zatem dostarczyć go z zewnątrz – w codziennych posiłkach lub za pomocą specjalnie skomponowanych suplementów. Te ostatnie najsilniej działają, jeśli podamy witaminę C dożylnie – w niektórych przypadkach może to mieć spore znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – zastosowania

Dużo ludzi jest przekonana, iż dożylne witamina C pomaga w leczeniu rozmaitych dolegliwości. Wielu pacjentów decyduje się na leczenie witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak choroby autoimmunologiczne, borelioza czy zapalenie stawów. Sporo jest także opinii mówiących, że ta metoda może dać bardzo pozytywne skutki, jeśli chodzi o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją odmładzać i dogłębnie odżywiać, powodując tym samym szybszą odnowę, a także przyspieszać zabliźnianie się ran i likwidować zmiany skórne.

Dożylna witamina C – o czym należy pamiętać?

Wlewy witaminowe, tak jak wszelkie pozostałe sposoby leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Z tej przyczyny nie należy decydować się na nie bez konsultacji z lekarzem. Przede wszystkim musimy mieć pewność, że wlewy witaminy C nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to szczególnie ważne w przypadku pacjentów onkologicznych, cukrzyków i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Wlewy witaminy C należy wykonywać w klinikach specjalizujących się w leczeniu za pomocą witamin, gwarantujących obecność doktora przy zabiegu cały czas.