Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie w rehabilitacji

Po więcej szczegółów o laser wysokoenergetyczny cena skieruj się tu

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, jak również usprawnia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go stosujemy?

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany do rehabilitacji niemal każdej części ciała. Często jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takie jak: zapalenia, naderwania ścięgien czy stłuczenia. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest też używany m.in. w leczeniu zapalenia stawów, rwy kulszowej, ostrogi piętowej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także pomocny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tego typu urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną budowę i, co za tym idzie, inny sposób emisji lasera. Rozróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe, które emitują światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]