Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

Zdrowe i białe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – nie tylko pasty wybielające

Mycie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe sposoby wybielające (lakiery, woski, pasty), nie zawsze są bezpieczne dla zębów i dziąseł. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały odcień. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi zauważalne rezultaty już po trzech sesjach. Wybielanie tą metodą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – etapy naświetlania lampą BEYOND

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg zaczyna się od weryfikacji stanu jamy ustnej. Potem za pomocą specjalistycznego szablonu oznacza się odcień zębów przed naświetlaniem. Po wykonaniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub całość uzębienia. Ważne jest także właściwe dobranie odczynu żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście odcieni, efekty są zatem spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba wystrzegać się czerwonego wina, czarnej kawy przez przynajmniej tydzień. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.