Jak wyglądają zajęcia na basenie dla niemowlaków?

Mimo że jeszcze dekadę wcześniej zajęcia na basenie dla noworodków nie były popularne wśród matek, to dziś coraz częściej jedna z nich decyduje się na to, by zabrać swoje pociechy na basen. Dla niemowląt taka aktywność okazuje się bowiem doskonałym treningiem, umożliwiającym szybszy rozwój ich zdrowia. Dobrze również dodać, że – wbrew obawom wielu kobiet – na basen możemy wybrać się z bobasem bardzo wcześnie, bo już od trzeciego miesiąca po urodzeniu. Jednak miejmy na uwadze, iż bobasy będą w pełni bezpieczne tylko wtedy, gdy udamy się z nimi na odpowiednie zajęcia pod nadzorem wykwalifikowanego instruktora. Jak zatem je znaleźć? O jakich rzeczach powinniśmy pamiętać przy wyborze? I co zyskamy stawiając na basen dla niemowląt?

Basen dla niemowląt – mocne strony

Najistotniejszym atutem basenu dla niemowląt jest na pewno fakt, iż wszechstronnie wspiera rozwój dziecka. Dzięki zajęciom na pływalni lepiej rozwijają się płuca, wzmacnia się układ mięśniowy, zaś słabe nadal stawy dzieci nie będą narażona na przeciążenia, dzięki czemu ogranicza się ryzyko kontuzji. Basen dla niemowląt to też świetne rozwiązanie przyspieszające naukę celowości ruchowej, przez co dzieci prędzej zaczną chodzić. Dobrze też zaznaczyć, iż zajęcia na basenie odbywają się z innym dziećmi – będą zatem wspaniałą sposobnością do zawiązania pierwszych relacji z rówieśnikami.

Jak znaleźć basen dla niemowląt?

Wiele matek błędnie uważa, iż zajęcia na basenie dla niemowlaków stwarzają czasem swego typu niebezpieczeństwo, wystarczy jednak rozważnie podejść do znalezienia firmy, jaka organizuje takie treningi. Najbardziej istotne okaże się na pewno to, aby były one prowadzone przez dobrych instruktorów, którzy nie tylko zadbają o ochronę niemowląt przebywających na basenie, lecz również przygotują odpowiednie ćwiczenia, dzięki czemu te dobrze spędzą czas na pływalni i wyniosą z tego rozwojowe oraz emocjonalne zyski.