Gabinet trychologiczny – medycyny estetycznej

Gabinet trychologiczny odwiedzamy zazwyczaj wówczas, kiedy zauważamy początkowe oznaki przerzedzania się włosów. Osłabienie włosów to problem, który tak naprawdę dotyka nie tylko mężczyzn, ale też niejednokrotnie kobiet.

Diagnoza przyczyn chorób włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog ma możliwość, dysponując działaniem wyspecjalizowanych urządzeń, wyposażonych w niewielkie kamerki, zbadać stan skóry głowy, cebulek, kondycję włosów. Żeby doskonale dobrać technikę kuracji, trycholog musi najpierw drobiazgowo ocenić, co jest podłożem gubienia włosów. Zwykle impulsem wywołującym przerzedzenie włosów są uwarunkowania dziedziczne, które niestety ciężko zahamować. Kolejne istotne przyczyny to choroby tarczycy, niewłaściwa dbałość o stan fryzury, obciążanie włosów częstymi zabiegami chemicznymi. Szkodzi nam także stosowanie odżywek z mocno działającymi substancjami.

Jakie zabiegi wykonuje się w gabinecie trychologicznym?

Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się rozwiązaniem na nasze problemy z włosami. Pracujący tam specjaliści mogą zaoferować pacjentom liczne sposoby na zagęszczenie owłosienia. Są to terapie jak najbardziej delikatne, które przynoszą fenomenalne skutki. Mezoterapia igłowa jest najczęściej stosowana i jednocześnie niezwykle skuteczna. Metoda ta daje widoczne efekty, nie tylko gdy mamy do czynienia z genetycznym osłabieniem włosów, ale także tym spowodowanym stresem. Bazuje na wprowadzeniu w skórę głowy odżywczych substancji oraz witamin, które pobudzają cebulki do dynamicznej produkcji kolejnych włosów. Należy przyjąć serię takich kuracji, bo tylko systematyczne dostarczanie skórze pomocnych składników gwarantuje doskonałe wyniki. Już po 5-6 zabiegach włosy zauważalnie się regenerują, są gęste i błyszczące. Gdy więc chcemy cieszyć się zdrową czupryną – trycholog szybko pomoże nam wypracować wspaniałe efekty.