FemtoLASIK, EBK, LASEK – metody korekty wad wzroku

W tym miejscu uzyskasz szczegółowe wiadomości w temacie femtoLasik.

Laserowa korekcja wzroku to dzisiaj najpopularniejsza forma korekty presbiopii, myopii, hyperopii oraz astygmatyzmu, aczkolwiek niewiele pacjentów jest świadomym tego, iż zabiegi te są przeprowadzane przy pomocy rozmaitych technik.

Metoda FemtoLASIK – bezinwazyjna, bezpieczna i bezbolesna technika korekty wzroku

Zabieg FemtoLASIK (nierzadko nazywany też All-Laser-LASIK) to nie wywołująca bólu, bezinwazyjna, a jednocześnie, a zarazem całkiem bezpieczna technika korekty takich wad jak nadwzroczność (do +4 dioptrii), miopia (do -10 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) i w indywidualnych przypadkach presbiopia. Sam zabieg nie jest długi – doświadczony optometrysta potrafi przeprowadzić go w około piętnaście minut. Atutem tej metody jest to, iż pacjent niesłychanie szybko odzyskuje ostrość wzroku – w zasadzie w ciągu doby od zabiegu może podjąć na nowo swoje normalne czynności. Zabieg przebiega w dwóch fazach i przeciwnie do innej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana za pomocą mikrokeratomu. W trakcie zabiegu FemtoLASIK najpierw przy użyciu lasera femtosekundowego odseparowuje się płat rogówki o grubości ok 0,1 milimetra, a w drugim etapie ma miejsce modelowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

Innym wariantem zabiegu FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie działanie lasera excimerowego jest dostosowane do każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu sporządza się mapę rogówki i na jej podstawie programuje się wszystkie ruchy wiązki laserowej. Ten rodzaj zabiegu wykonuje się u pacjentów z dalekowzrocznością i astygmatyzmem, których układ optyczny cechuje się nieszablonowym kształtem.

Metody EBK oraz LASEK

Inne metody korekcji wzroku to między innymi:
LASEK – wykonywany jest u pacjentów, u których z różnych przeciwwskazań nie da się wykorzystać zabiegu FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płatek nabłonka rogówki usuwany jest nie wiązką laserową, a alkoholem.
EBK, w którym po znieczuleniu oka zdejmowany jest z rogówki nabłonek (podlega on po pewnym czasie odbudowie), a w następnej kolejności modeluje się rogówkę za pomocą lasera excimerowego. EBK nazywana jest zabiegiem powierzchniowym, dlatego że wiązka lasera nie dochodzi w głębokie warstwy rogówki. Zabieg ten można jednakże zastosować wyłącznie do korekcji nieznacznych wad wzroku.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]