Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza z jonizatorem?

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie orzeźwienia wywołują jony ujemne tworzące się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu pozytywnie oddziałują na nasze samopoczucie i otoczenie, neutralizują przykre zapachy oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić w rezultacie wpływu intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego albo emitowania ogromnej ilości ciepła. Obecnie większość z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak laptopy, drukarki czy telewizory, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Zdrowe jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach silnie uprzemysłowionych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego żeby znowu odczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w domu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Jonizacja stosowana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wyłapać dym z papierosów, niebezpieczne drobnoustroje i wirusy czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Zważywszy na to, iż ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie permanentnego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w biurach, przychodniach medycznych, placówkach oświaty czy instytucjach publicznych, czyli tam, gdzie ważne jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.