Czyste powietrze w mieszkaniu – o oczyszczaczach powietrza

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery zagościła już w świadomości przeciętnego Polaka i rzadko bywa pomijana. Obywatela naszego kraju są świadomi, iż jakość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, mocno oddziałuje na nasz stan fizyczny. Tak długo jak nie zostaną wdrożone efektywne rozwiązania, każdy jest zmuszony zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka na polskim rynku

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie pojawienia się wysokiego stężenia PM10 i PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu chorób układu oddychania narażeni są głównie rezydenci dużych miast lub terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Regularne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w znacznym stopniu ograniczyć negatywne oddziaływanie zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych uznanych producentów, jak m.in. Meaco, LIFAair bądź Airdog, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów, zatem nie jest to obecnie coś nowego na rodzimym rynku. Co kluczowe, poza filtrowaniem z powietrza zanieczyszczeń, nierzadko posiadają one również inne użyteczne funkcje.

Oczyszczacze powietrza eliminują nie tylko pyły oraz bakterie

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w rozmaitych rozmiarach, w związku z tym bez trudu dostaniemy sprzęt właściwe do danej kubatury pokoju. Oczyszczacze są względnie nieduże, toteż bez wysiłku daje się je przenosić między pokojami. Nie licząc odfiltrowywania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, zatrzymują one też mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą wywoływać liczne choroby bądź reakcje alergiczne, jak również niebezpieczny benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża oraz jonizuje cząsteczki powietrza, co tworzy w mieszkaniu rześką atmosferę, a równocześnie gwarantuje spokojniejszy sen. Część urządzeń posiada też sensory ostrzegające o wysokim stężeniu dwutlenku węgla. Kupno oczyszczacza powietrza zaleca się w szczególności osobom podatnym na alergie.