Dalsze informacje o badaniach operatorów Kęty.
Są potrzebne do tego, by sprawdzić, czy ktoś może pracować jako operator wózka tudzież innego pojazdu. Choć wielu kandydatów się ich obawia, jeśli nie dręczą nas schorzenia psychiatryczne, ich przejście nie może sprawić nam jakichkolwiek problemów. Jak zatem wyglądają badania operatorów pojazdów? Na co należy się przygotować?
Jak przebiegają badania operatorów?
Na pierwszym etapie badania przyszły operator uzupełnia opracowany przez specjalistę kwestionariusz. Ma w nim rozwiązać zadania dotyczące działania w różnych, najczęściej problematycznych przypadkach. Po sprawdzeniu formularza potencjalnego kierowcy, psycholog będzie mógł stwierdzić, jak sprawnie radzi sobie ze stresem oraz zbadać jego inteligencję lub dojrzałość społeczną. Treść formularza zależy od tego, jaką profesję wykonuje kandydat. Pierwszy etap badania operatorów zwykle powoduje ogromny stres, ale jej zaliczenie nie jest problemem.
Ostatnia część badania operatorów
Końcowy etap badania operatorów wymaga wykorzystania specjalnie opracowanych przyrządów. Poszczególne zadania sprawdzają takie umiejętności jak szybkość reagowania oraz podejmowanie wyborów w trudnych sytuacjach. Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach ten etap testów może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, kiedy badany w rozmowie nie będzie krył gorszego samopoczucia albo badanie wykaże, iż przed odwiedzeniem przychodni wypił alkohol. Badanie może być wówczas odłożone na inny termin albo – jeśli przyczyną jest alkohol – również odwołane.
Nasze dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]