Aparat do terapii ultradźwiękowej – działanie termiczne i atermiczne

Kup aparat do terapii ultradźwiękowej.

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, bo prawidłowo aplikowane ultradźwięki wywierają korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, uśmierzania bólu i poprawy przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko przy użyciu właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, bazuje na dwóch rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, ścięgien, stawów oraz blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Istnieją dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie najlepszym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasze dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]