Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

Dowiedz się, gdzie nabyć filtry hepa h14

Powiedzmy szczerze: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym względem Polska plasuje się na jednym z ostatnich miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać kolejne raporty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też cały czas poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, w szczególności w pomieszczeniach, w których utrzymanie czystości powietrza jest nadzwyczaj istotne (np. w budynkach służby zdrowia).

Filtry minipleat typu mini-pleat – do domu i urzędów

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i stosowane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne m.in. w odkurzaczach i pokojowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w biurowcach, urzędach lub budynkach mieszkalnych doskonale sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z wyłapywaniem pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich przeszkodą też takie zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, pyłki roślin lub włókna. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale także na jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa mają ocynkowaną stalową ramę charakteryzującą się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgotności, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest standardowo aluminiową siatką po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż filtry te posiadają dużą żywotność. Filtry minipleat wytwarzane są w wielu rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – do stosowanie w przemyśle

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a wytrzymała obudowa, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co pozwala na sprawną pracę w wymagających warunkach (aż do 80°C). Takie filtry stosowane są tam, gdzie należy zachować najwyższe normy czystości powietrza, m.in. w zakładach produkujących sprzęt medyczny.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Nasze dane:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46