Poznaj rolę prawników w zakresie prawa rodzinnego

Prawo rodzinne stanowi jeden z najważniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najpopularniejsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, jednakże mamy ogromne doświadczenie także w prowadzeniu spraw związanych z uregulowaniem kontaktów, macierzyństwem i ojcostwem czy władzą rodzicielską.

Alimenty, separacje, rozwody – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, gdyż prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko biegłości w przepisach, ale w głównej mierze właściwego podejścia do Klienta, który powierza nam swoje prywatne sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientami i przeprowadzanie ich przez każdy etap sprawy w sposób dla nich bezbolesny. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań naszych Klientów szczególnie w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania kancelarii radców prawnych

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w formie spotkania twarzą w twarz lub rozmowy telefonicznej albo na Skype’ie. Staramy się wtedy zgromadzić jak najwięcej informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Następne etapy naszej pracy to sporządzanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W trakcie prowadzenia każdej sprawy zawsze staramy się znaleźć możliwość na jej ugodowe zakończenie. Podejście to wywodzi się z faktu, iż większość konfliktów ma swoje źródło w ogromnych emocjach, a pełnomocnik, jako osoba bezstronna, nie jest nimi obarczony i rozpatruje sprawę jedynie pod kątem prawnym.