Podpory stropowe i ich zastosowanie

Kup podporę stropową na https://sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się je wykorzystuje? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich przeznaczenie

Pośród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy wariant używany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można zalać strop cementem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią również drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w wielu sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną wytrzymałością, są też proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także elementy produkowane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się znakomitą jakością, prekursorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do używania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – przystępne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]