okna drewniane

Okna drewniane – zalety i cechy charakterystyczne

Okna wykonane z drewna zwykle preferowane bywają nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, ale również na ich odporność. Ten ekologiczny surowiec zapewnia elegancki wygląd, który pozostaje niezmienny przez bardzo długi okres. Nie tylko jednak wygląd jest wielkim atutem takich produktów. Jakie są inne powody, dla których jest to dobry wybór, nawet w przypadku, gdy ich cena jest czasem wyższa aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy entuzjasta drewnianych przedmiotów, szczególnie tych związanych z aranżacją wnętrz, podkreśla niepowtarzalny klimat, który buduje drewno. Można także wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które mają rozmaity wygląd, kolory czy inną fakturę, co daje olbrzymie możliwości wyboru i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też zdecydowanie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z domową przytulnością, jest więc idealnym materiałem do wytwarzania najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe niebagatelne walory okien drewnianych

Ten ekologiczny surowiec daje wielkie możliwości jeśli idzie o produkcję okien. Przybierają one przeróżny wygląd i stylistykę. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a ponadto poddawać obróbce, tworząc niepowtarzalne formy. Jedynie drewno nadaje się do restauracji zabytkowych budynków, doskonale spisuje się także w domach osób chorujących na alergie. Nie posiada żadnych szkodliwych substancji, a wręcz pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów trzeba jeszcze dodać fakt, że jest dużo znakomitych sposobów poprawiania trwałości drewnianych okien, jak również to, iż drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeśli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, który to proces jest dość łatwy oraz nie szkodzi środowisku. Zalety te powodują, iż okna drewniane są lepsze niż produkty wytwarzane z plastiku czy PCV.

Nasze dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]