Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Znajdź sklejkę szalunkową na http://bit.ly/2YkOYI2

Deski szalunkowe to podstawowy komponent szalunków. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jakkolwiek na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować domy ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją produkuje

Dawniej w szalunkach z reguły stosowane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – przede wszystkim niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – na ogół z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny często wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane mają zwykle swoją sklejkę szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma oferuje też wynajem innych elementów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]