Ekologia i tradycja – projekty domów z bali

Chcesz nabyć domy z bali Kraków? Sprawdź http://domygoralskie.com/realizacje.html

Domy z bali są zaliczane do najstarszych typów obiektów użytkowych. Najczęściej wznosi się je ze świerku lub jodły. Mimo że ich budowa jest taka sama od stuleci, wciąż znajdują mnóstwo entuzjastów. Nie może to jednak zaskakiwać – wykazują bowiem sporo zalet, a te powodują, iż grono ich właścicieli wciąż się zwiększa. Mogą przybierać najróżniejsze kształty, budowane są z bezpiecznych dla środowiska materiałów, doskonale się prezentują i – co najistotniejsze – są bardzo wygodne. Należy nadmienić też o tym, iż budowa budynku z bali jest znacznie szybsza niż betonowego. Ich mieszkańcy mogą cieszyć się też sprzyjającym mikroklimatem, który korzystnie wpływa między innymi na układ oddechowy.

Różnorodność projektów domów z bali

Część z nas myśli, że projekty domów z bali za każdym razem upodabniają się do tradycyjnej architektury. W istocie często tak bywa, jednak powinniśmy nadmienić, iż domy z bali mogą również mieć odmienne formy. Dziś spotyka się również innowacyjne projekty domów z bali, które nie przypominają budynków wiejskich. Domy z bali mogą też mieć elewację, co sprawia, że prostsze okazuje się urządzenie przestrzeni – najczęściej wykorzystuje się w tym celu płyty regipsowe.

Zamawianie projektów domów z bali

Jak łatwo się domyślić, stworzenie domu z bali jest o wiele trudniejsze niż zwykłego. Z tego powodu decydując się na ten typ obiektu, dobrze sprawdzić, jakie projekty wykonał już wcześniej dany architekt. Bezwzględnie dowiedzmy się też, czy jego stylistyka nam się spodoba. Ważne jest oprócz tego to, jakiej firmie powierzymy wzniesienie domu. Rzecz jasna powinniśmy wybierać te z doświadczeniem w takich inwestycjach. Trafionym pomysłem okaże się też na pewno wybór ekipy, w której współpracują ze sobą dobry architekt i doświadczeni cieśle – wówczas dom z pewnością będzie wzniesiony szybko i bez zbędnych komplikacji.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]