Efektowne baseny kąpielowe

Więcej informacji o basenach

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to też wielka przyjemność, sposób na relaks bądź na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo do ośrodków spa albo obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest zatem kluczowy do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia ilość typów basenów. Dostępne są różne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, świetne dla pasjonatów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można postawić na proste rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Efektownie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje także ogród bądź halę basenową. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Takich dodatków jest jednak znacznie więcej – pewne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasze dane:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]