dźwigar, dźwigary

Dźwigary – czy można je wynająć?

Szalunki to struktury niezbędne na większości budów. Dzięki nim możliwe jest modelowanie odpowiedniego kształtu ścian wylewanych z betonu, a także wykonanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki są również niezastąpione przy formowaniu sklepień – w takim przypadku ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego obiektu. Dzięki dźwigarom sklepienie nie zapada się zaraz po wylaniu i może stężeć. Z jakich tworzyw produkuje się dźwigary? Gdzie można je zdobyć?

Z jakich drzew produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. Z tej przyczyny jego kluczową cechą jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji i rodzaj użytych w tym celu materiałów. Powinny one być rzetelnie dobrane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak sosna, buk, olcha czy topola. Niesłychanie istotne jest również odpowiednie pokrycie dźwigarów impregnatem, które uchroni je przed szkodliwym oddziaływaniem wody, spoiw i pozostałych płynnych preparatów stosowanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – wynająć czy lepiej kupić?

Podmioty, które na co dzień zajmują się wznoszeniem wielokondygnacyjnych budynków posiadają własne dźwigary. Ich kupno i składowanie generuje jednakże pewne wydatki. Z kolei firmy, które okazjonalnie przyjmują zamówienia tego typu, mogą ustrzec się nadmienionych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów oraz innych modułów konstrukcji szalunkowych.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]