Czym są szalunki i do czego służą

Zobacz, gdzie zamówić szalunki Kraków, wejdź na abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to nic innego, jak forma mająca charakter tymczasowy, którą w zdecydowanej większości przypadków robi się z desek. Może ona być zrobiona też z drewnianych płyt, które wykonana z drewna cechującego się niższą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów , które są metalowe, ale takie postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo dokładnie tak również określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, którą się wylewa, uzyskuje wymaganą formę. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Sięgając po szalunki, można także solidnie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie stężeje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje zalany właściwie dobranym betonem. W niektórych przypadkach konieczne jest użycie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonu. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zastygnie. Na ogół niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robione są na przykład w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu cokołów ogrodzeń oraz sufitów żelbetowych. Mają jak widać bardzo szerokie zastosowanie, a budowa bez ich użycia nie posuwałaby się tak sprawnie.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są też specjalne dźwigary oraz podpory. Często zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takiej sytuacji wyjściem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w mocowania, dźwigary i sklejkę.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]